Yüzük Modelleri ve Tavsiyeler

Zirkon Taş Nedir, Özellikleri Nelerdir ?

Ağırlıklı olarak mavi, yeşil ve siyah renkleriyle karşımıza çıksa da turuncu, sarı ya da kahverengi tonlarında da kullanılan zirkon taş, başta yüzük olmak üzere bileklik ya da kolye gibi şıklığınızı tamamlayacak birçok aksesuarın vazgeçilmezlerindendir.

Balta Figürlü Siyah Zirkon Taşlı Gümüş Erkek Yüzük

Balta Figürlü Siyah Zirkon Taşlı Gümüş Erkek Yüzük

Zirkon Taş Nedir ?

‘Zirkon taş nedir ?’ sorusu kapsamında bir önceki cümlede kısaca ifade ettiğimiz gibi zirkon taş, takılarımıza estetik görünüm kazandırmamızı sağlayan ve bunun yanı sıra insan vücudu üzerindeki dinlendirici, rahatlatıcı etkileri ile pozitif bir hava yakalamamıza zemin hazırlayan bir doğal taş olarak tarif edilebilir.

Mavi Zirkon Taşlı Vav Figürlü Gümüş Erkek Yüzük

Mavi Zirkon Taşlı Vav Figürlü Gümüş Erkek Yüzük

Kökenleri çağlar öncesi dönemlere kadar uzanan ve dayanıklı yapısı ile ön plana çıkan zirkon taşın özellikle tercih edilen ve değerli olarak nitelendirilen çeşidi; şeffaf görünüme sahip olanıdır.

Uzmanlar tarafından açıklanan verilere göre ağırlıklı olarak Avustralya’da çıkarılan zirkon taş, Brezilya, Abd, Kanada, Tayland ve Hindistan gibi ülkelerde de çıkartılır ve piyasaya servis edilir.

Kırmızı Zirkon Taş Üzerine Atatürk İmzalı Erkek Yüzük

Kırmızı Zirkon Taş Üzerine Atatürk İmzalı Erkek Yüzük

Zirkon taşların son dönemde artan popülaritesinin temel nedenlerinin başında; sahip olduğu parlak görünüm dolayısıyla elmas ya da pırlantanın ikamesi (alternatifi) olarak kullanılabilmesidir.

Zirkon taşların bu denli popüler olması zaman zaman imitasyon ürün problemini ortaya çıkartır. Bu tarz durumlardan kaçınmak adına dikkat edilmesi adına alınması gereken temel önlem; zirkon taşı ile süslenen aksesuarları satın alırken sektöre yön veren hizmet kalitesi ile ön plana çıkan Silver Yüzük’ü tercih etmek olacaktır.

Mavi Zirkon Taşlı Gümüş Erkek Yüzüğü

Mavi Zirkon Taşlı Gümüş Erkek Yüzüğü

Zirkon Taşı Özellikleri

Gümüş yüzük, kolye ya da bilekliklerde sıklıkça kullanılan zirkon taşının en önemli özellikleri;

  • Parlak yapısı ile dikkat çekmesi.
  • Sinir sistemi üzerinde yaptığı rahatlatıcı etki ile yaşam enerjisinin yükselmesini sağlaması.
  • Antibakteriyel özellikleri ve cilt başta olmak üzere vücudun birçok noktasında doku yenilenmesine yardımcı olması.
  • İştah açması dolayısıyla özellikle hastalarda kolay toparlanma sürecine zemin hazırlaması.

olarak ifade edilebilir.

Yeşil Zirkon Taşlı Kalem İşleme Desenli Gümüş Erkek Yüzük

Yeşil Zirkon Taşlı Kalem İşleme Desenli Gümüş Erkek Yüzük

Görüldüğü üzere zirkon taşı insan vücudunda birçok kritik noktaya temas eder ve estetik görünümünün yanı sıra temas ettiği bu noktalar taşın kullanım yaygınlığının genişlemesinde belirleyicidir.

Siz de zirkon taşı kullanılarak renklendirilen ve dikkat çekici bir görünüm kazandırılan ürünlerimizi hemen inceleyebilir, Silver Yüzük’ün kaliteli ve güvenilir hizmet standartları altında alışveriş yapmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Hakkında Takı Uzmanı

Estetik ve şık bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olacak takıları yıllardan beri tasarlıyor ve kombinliyorum, yeteneklerimi çocukluğumdan beri ilgim olan alanda göstermenin mutluluğunu yaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir