Tesbih Modelleri ve Tavsiyeler

Kehribar Tesbih Nedir, Özellikleri Neledir ?

Kehribar taşı; en değerli taşlardan biri olarak ağaçların insanlara armağanıdır. Kehribar, geçmiş zamanlardan beri kullanılır. Özellikle tıbbın ilerlemediği dönemlerde tedavi amaçlı olarak boğmaca ve psikolojik sorunların dengelenmesi için tercih edilmekteydi. Öte yandan kehribar taşı, kalp krizi riskini indiren ve fiziksel olarak dengeyi sağlamaya yardım eden bir taştır. Özellikle depresyona yol açabilecek olumsuz durumların rahatlatılmasına, ani öfke nöbetlerinin azalmasına ve sinir hastalıklarının yarattığı tahribata da iyi gelir. Bundan dolayı kehribar tesbih en çok tercih edilen tesbih çeşitlerinden biridir.

buyuk boy ates kehribar tesbih

Kehribar tesbih, değerli kehribar taşlarından tasarlanan tesbihlerdir. Genel itibariyle tesbihler sinir ve stresi atmaya yardımcı olarak sakinleşmeyi sağlar. Kehribar, doğal bir taş olarak içerdiği mineraller ile tene temas ettiğinde negatif duyguların giderilmesine destek olur. Özellikle kehribar tesbih çeşitleri cinsel gücü ve merhamet duygusunu da arttırmaktadır. Sakinleştirici özelliği ile ön plana çıkan kehribar tesbih, en güzel ve en çok tercih edilen tesbih türleri arasında bulunmaktadır.

mavi arpa kesim kazaz puskul sikma kehribar tesbih-3

Kehribar Tesbih Özellikleri

Kehribar tesbih özellikleri hem görüntü hem de sağladığı faydalar açısından incelenmektedir. Kehribar taşının faydaları tesbihte buluştuğunda gerginliğin azalmasına, depresyonun düzelmesine ve sinir ile ilgili tüm olumsuz durumların hafiflemesine yardımcı olur. Kehribar anlamı, esasında bir çam türü olan eski ağaçların fosilleşmiş reçinesidir. Tarih öncesinin anlaşılmasında büyük yeri olan kehribar taşı, kalp krizi riskini de azaltmaktadır.

gumus ay yildiz puskul kure kesim damla kehribar tesbih-3

Kehribar Tesbit Çeşitleri

Kehribar tesbit çeşitleri; ateş kehribar, damla kehribar ve sıkma kehribar olarak üç ana kategoride bulunmaktadır. Ateş kehribar tesbih modelleri kırmızının farklı tonları ile ön plana çıkar. En sevilen modeller arasında bulunmaktadır.

Tavsiye Kehribar Modelleri

mavi arpa kesim kazaz puskul sikma kehribar tesbih-2

Büyük boy ateş kehribar tesbih, arpa kesimi ile en şık tesbihler arasında bulunur. Sıkma kehribar olarak  tasarlanmış olan bu model; pozitif enerjisi ile rahatlama hissi verir. Gümüş çift ay yıldız püskül arpa kesim damla kehribar tesbih ise, özellikle akıl ve zekayı uyandırarak harekete geçmeyi sağlar. Küre kesim kazazlı sarı sıkma kehribar tesbih ise en sevilen aksesuarlardan biridir. 1000 ayar gümüş kazazlı püskül ucuyla şıklığınızı tamamlamaktadır.

Hakkında Takı Uzmanı

Estetik ve şık bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olacak takıları yıllardan beri tasarlıyor ve kombinliyorum, yeteneklerimi çocukluğumdan beri ilgim olan alanda göstermenin mutluluğunu yaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir