Göktürk Yüzük

Şahin, kurt ve kartal motifli estetik tasarımıyla yer aldığı her ortamda dikkat çeken Göktürkçe yüzükleri avantajlı fiyatlar, ücretsiz kargo seçeneği ve Silver Yüzük kalitesi ile sizleri bekliyor.

Tarihte ‘Türk’ adını ilk kullanan devlet olma özelliğini taşıyan ve Orhan Abideleri ile tarih yazıcı bir devlet konumunda bulunan Göktürkler’in (Köktürkler) tarihinden esinlenilerek tasarlanan Göktürk yüzük modelleri, birçok farklı estetik motifle işlenmiş ve yüklendiği anlam ile büyük beğeni toplamıştır.

925 Ayar gümüş kullanılarak üretilen Göktürkçe yüzükler, şık tasarımının yanı sıra hafifliği ve birçok farklı motif bir arada kullanılmasına karşın karmaşık bir yapıda olmaması ile ön plana çıkar.

Elbette Göktürkçe yüzük tercihinde belirleyici olanlardan biri de tarihi semboller ve anlamlardır. Bu bağlamda Silver Yüzük’te yer alan Göktürkçe Türk yazılı yüzük modelleri başta olmak üzere tüm modellerin tarihi motifler ile süslendiğini ve tasarımda çeşitlilik kazandırarak estetik yönü de ön plana çıkartmak adına özenle işlendiğini ifade etmek gerekir.